Błędne przekonania na temat szkolnych obiadów

Catering jest dostępny w wielu szkołach, przedszkolach i żłobkach. Jednak na temat tego typu jedzenia dla małych dzieci krąży wiele mitów. Oto te, które stosuje większość osób!

1. Karmienie dzieci dużo kosztuje

Przede wszystkim można usłyszeć, że catering szkolny w Warszawie i innych miastach w Polsce jest bardzo drogi i kosztuje znacznie więcej niż jedzenie ze stołówek. W rzeczywistości catering dla dzieci kosztuje mniej więcej tyle samo co jedzenie ze stołówki, a czasem nawet mniej.

2. Jedzenie dla dzieci nie jest dla nich dobre

To drugi powszechny mit dotyczący usług cateringowych dla szkół i innych instytucji. Ludzie mówią, że posiłki nie są odpowiednio zbilansowane, nie zaspokajają potrzeb dzieci, sprawiają, że dzieci przybierają na wadze i nie są sycące. W rzeczywistości firmy cateringowe dbają o jakość jedzenia, które serwują dzieciom. Zatrudniają dietetyków, używają sprawdzonych, świeżych składników i przygotowują smaczne, zdrowe posiłki, które odpowiadają potrzebom dzieci i są przez nie lubiane.

3. Dzieci z alergiami pokarmowymi nie powinny korzystać z cateringu.

Kiedy dzieci mają alergie pokarmowe, rodzicom może być trudno dowiedzieć się, czym je karmić. Stołówki są tutaj dużym problemem, ponieważ trudno znaleźć posiłki bezglutenowe, bez nabiału i bez mięsa.

Nie jest to jednak problem dla wielu firm cateringowych, ponieważ oferują one również posiłki dla dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych, takich jak te spowodowane alergiami pokarmowymi.

4. Obsługa dzieci oznacza podawanie zimnego jedzenia

Firmy cateringowe przygotowują jedzenie i przywożą je samochodem bezpośrednio do placówek. Czasami czeka nas długa droga, ale to nie znaczy, że jedzenie będzie zimne, gdy dotrze na miejsce. W firmach cateringowych jedzenie jest utrzymywane w stanie ciepłym i smacznym dzięki umieszczeniu go w specjalnych pojemnikach, które utrzymują ciepło.

5. Przygotowywanie jedzenia dla dzieci jest nudne

Firmy cateringowe używają różnych rodzajów żywności, aby upewnić się, że dzieci otrzymują różne posiłki każdego dnia. Tak więc, catering nigdy nie jest nudny i daje im szansę na spróbowanie wielu różnych smaków.