Szkoła rodzenia – dla kogo? Czego się tam nauczę?

Szkoła rodzenia – dla kogo? Czego się tam nauczę?

 

Nadal niewiele matek decyduje się na zapisanie na zajęcia z edukacji porodowej. Uważają, że żadna placówka medyczna nie udzieli im pomocy podczas porodu, bo przecież nie ma możliwości nauczenia się, jak rodzić. Obawiają się też, że nie są w stanie nauczyć się, jak rodzić i nie zdają sobie sprawy z tego, że zajęcia z wychowania do życia w rodzinie koncentrują się raczej na zrozumieniu etapów porodu, technikach radzenia sobie z bólem i środkach komfortu niż na nauczaniu konkretnej metody porodu.

Więcej niż tylko siła

Podczas gdy zajęcia z edukacji porodowej nie złagodzą Twojej agonii, pomogą Ci być bardziej przygotowaną. Oprócz nauki o fizycznych zmianach, które zachodzą w czasie ciąży i porodu, kobieta dowie się również, jak rozpoznać początek porodu. Jak efektywnie oddychać podczas porodu i jak zapewnić komfort sobie i dziecku podczas całego procesu. Zajęcia te zapewniają również pomocne zasoby i wskazówki dotyczące różnych podejść do porodu, takich jak masaż, relaksacja, hydroterapia i wykorzystanie narzędzi porodowych, takich jak piłki porodowe.

Zapewnienie edukacji dla wszystkich

Klasy porodowe nie zostały zaprojektowane tylko dla mam pierwszorazowych. Nawet jeśli już raz rodziłaś, zapraszamy do zapisania się na nasze warsztaty! To od Ciebie zależy, czy chcesz zabrać ze sobą na zajęcia przyjaciółkę, partnerkę, siostrę czy mamę. Ojciec Twojego dziecka powinien priorytetowo potraktować udział w zajęciach, aby mógł odkryć skuteczne sposoby zapewnienia bytu Tobie i Twojej rodzinie.

Kiedy powinnyśmy to zrobić?

Optymalnym momentem na zapisanie się na zajęcia porodowe jest okres po dwudziestym tygodniu ciąży, ponieważ zajęcia często trwają dłużej niż dwa miesiące i kończą się na długo przed właściwym porodem.

Jak układane są lekcje Lekcje zazwyczaj koncentrują się na etapach porodu i dostawy, technikach relaksacyjnych, ćwiczeniach oddechowych, opcjach łagodzenia bólu i opiece poporodowej.

Wiele zajęć oferowanych w szkole rodzenia prowadzą profesjonalne położne, pielęgniarki i psychiatrzy. Profesjonaliści są tutaj, aby odpowiedzieć na Twoje pytania i w razie potrzeby udzielić pomocy. Jak karmić piersią, jak karmić butelką, jak wygląda poród przez cesarskie cięcie i poród naturalny.

Zajęcia praktyczne są punktem kulminacyjnym programu edukacji porodowej. Nastoletni rodzice często śpiewają swoim dzieciom, gdy przygotowują się do snu, myją je i układają do snu. W ramach przygotowania do przecięcia pępowiny współmałżonek nauczy się oferować Ci kojący masaż, regulować oddech matki i całkowicie oczyścić swoje ręce.

Rozmowy między dwojgiem ludzi

Oprócz tradycyjnego nauczania w klasie, wiele instytucji edukacyjnych polega teraz na czasie jeden na jeden z nauczycielami i uczniami. Ta sesja jest przeznaczona dla osób o wymagających harmonogramach, które nie są w stanie uczestniczyć w tradycyjnych godzinach wykładów.

Sprawdź w szpitalu, w którym chcesz rodzić, czy oferują takie zajęcia, jeśli się ich spodziewasz. W niektórych rejonach koszt zajęć porodowych jest w całości pokrywany przez lokalny rząd. Aby się zapisać, przyszłe matki potrzebują jedynie listu od swojego położnika, mówiącego, że są wystarczająco zdrowe, aby wziąć udział w kursie, oraz odpowiednich dokumentów, aby otrzymać zwrot kosztów. Zajęcia te są oferowane w celu zapewnienia przyszłym matkom kompleksowej wiedzy na temat procesu rodzenia, w tym czego można się spodziewać podczas porodu i dostawy, a także wszelkich innych pytań, które mogą mieć na temat całego doświadczenia rodzenia.