Studia artystyczne

Studia artystyczne

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie siebie na scenie, występującego dla publiczności? Czy zawsze chciałeś być artystą, czy to na scenie, w studio, czy na parkiecie? A może widzisz siebie bardziej jako reżysera, fotografa lub projektanta takich rzeczy jak meble, ubrania, ogrodnictwo i wnętrza?

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zainteresują Cię studia artystyczne. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że Twoje zdolności będą niezwykle korzystne przy wyborze takiej ścieżki edukacji, ponieważ bez nich nie odniesiesz sukcesu na wybranych przez siebie kierunkach studiów, a co więcej, prawdopodobnie nawet się na nie nie dostaniesz.

Estetycy to osoby, które są wrażliwe na formy, kolory, dźwięki, faktury i zapachy, kursy artystyczne są dla takich osób. Ludzie, którzy są kreatywni i wrażliwi na piękno i harmonię, to tacy ludzie, którzy specjalizują się w sztuce. Te osoby, które mają pasję do wszystkiego, czy to śpiewania, szkicowania, tańczenia, szycia, projektowania, działania, itp. są tymi, które najbardziej nadają się do takich kursów.

Oprócz bardziej tradycyjnych zajęć artystycznych, takich jak rzeźbienie, malowanie, wykonywanie, czy robienie zdjęć, kandydaci na studia znajdą szeroki wachlarz alternatywnych pomysłów, które w znacznym stopniu wykorzystują obecne technologie.

Wybierz ścieżkę, która koncentruje się na tekstyliach i ubraniach lub tekstyliach i przemyśle modowym, jeśli prowadzenie własnego butiku odzieżowego jest jednym z twoich celów. Istnieje również program Design, który ma bardziej ogólny zakres, który jest zawarty.

Masz wybór między Oligofrenopedagogiką z Terapią Sztuką a Terapią Sztuką, jeśli chcesz zatrudnić sztukę w klasie jako narzędzie do nauczania i uczenia się.

Ci młodzi ludzie znajdą największy sukces w grafice komputerowej i produkcji multimedialnej, jeśli są typem, który spędza cały swój wolny czas z tabletem graficznym, próbując stworzyć swoje pierwsze niezdecydowane przedsięwzięcia artystyczne. Kto wie, może pewnego dnia znajdziesz się w pracy dla jednej z wielu międzynarodowych agencji reklamowych, które obsługują Disney Studios.

Kiedyś powszechną praktyką było określanie każdego, kto dąży do uzyskania stopnia naukowego w dziedzinie sztuki, jako „niebieskie ptaki”. Jednak w wyniku rosnącego wykorzystania komputerów w dzisiejszym społeczeństwie, charakter sztuki również się zmienia. Komputer stał się niezbędnym narzędziem dla artystów, na równi z płótnem, pędzlem, dłutem i wieloma instrumentami muzycznymi.

Praca po kierunkach artystycznych

Ukończenie studiów artystycznych może otworzyć wiele drzwi do opcji pracy. Pracodawcy w przemyśle filmowym, telewizyjnym, instytucjach kulturalnych, teatrze, agencjach reklamowych i muzeach są potencjalnymi pracodawcami dla absolwentów. Są oni w stanie skutecznie prowadzić własne przedsiębiorstwa w zakresie usług, produkcji, szkoleń czy doradztwa.

Studenci kierunków artystycznych mają obecnie więcej możliwości realizacji swojego potencjału w świecie zawodowym dzięki ekspansji dziedzin technologii i nowych mediów. Możliwości te obejmują produkcję filmów fabularnych, seriali, programów telewizyjnych, filmów dokumentalnych, reportaży, teledysków, reklam i spektakli.

Absolwenci często znajdują zatrudnienie w następujących dziedzinach: moda, meble i projektowanie wnętrz; stylizacja; animacja filmowa; projektowanie graficzne; malarstwo; renowacja sztuki; fotografia; rzeźba; i nauczanie, oprócz występów jako tancerze, soliści i członkowie zespołów scenicznych.