Pomysły i porady jak urządzić pokój studencki

Wielu studentów wspomina lata spędzone w akademiku jako najlepszą część studiowania, ponieważ jest to świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości, usamodzielnić się po wyprowadzce z domu rodzinnego, a przy okazji także ograniczyć koszty związane ze studiowaniem w innym mieście. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli pokój w akademiku ma być traktowany nie tylko jako pomieszczenie do spania, ale przede wszystkim jako miejsce, w którym będzie się chciało spędzać czas, należy go odpowiednio urządzić.

  1. Jak urządzić akademik publiczny?
  2. Dlaczego warto wybrać akademik prywatny?
  3. Gdzie znaleźć urządzony pokój studencki w akademiku?
  4. Przydatne porady dla osób, które planują zamieszkać w akademiku

Chociaż cały proces urządzania pokoju może wydawać się trudny, to z naszym poradnikiem na pewno uda ci się wszystko sprawnie załatwić. Przy okazji dowiesz się, co zrobić, aby przeprowadzka nie stanowiła wyzwania i nie narażała na niepotrzebne koszty. Warto również wspomnieć o tym, że wybierając odpowiedni akademik, można uniknąć konieczności zabierania ze sobą wielu różnych rzeczy, ponieważ będą one dostępne na miejscu.

Jak urządzić akademik publiczny?

Teoretycznie akademik publiczny wiąże się z jeszcze mniejszymi kosztami, chociaż w ostatnich latach ceny poszły mocno do góry. Może się więc okazać, że za pokój w takim obiekcie trzeba będzie zapłacić kwotę porównywalną z miejscem w akademiku prywatnym. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wynajęcie pokoju w akademiku publicznym, to powinieneś pamiętać o zabraniu niezbędnego wyposażenia i dodatków.

Na pewno przydadzą się podstawowe przybory kuchenne, komplet pościeli i ręczniki. To jednak nie wszystko, bo przecież trzeba takie miejsce jeszcze odpowiednio urządzić, aby można było się w nim dobrze czuć. W niektórych przypadkach konieczne może być odmalowanie ścian lub przynajmniej powieszenie na nich ulubionych plakatów. Świetny efekt można też uzyskać dzięki przemyślanemu dobraniu oświetlenia. Mogą to być światełka LED, lampka na biurko lub lampa stojąca w pobliżu łóżka. Jeżeli natomiast chodzi o przechowywanie przedmiotów, na pewno przydadzą się jakieś pudełka.

Dlaczego warto wybrać akademik prywatny?

Akademik prywatny eliminuje wiele powyższych niedogodności, szczególnie że w takim przypadku nie trzeba się martwić o konieczność zakupu sprzętu AGD, malowanie, umeblowanie czy dostęp do szybkiego internetu. Świetnym przykładem jest prywatny akademik w Krakowie, co potwierdzają zadowoleni studenci. Chociaż wybierając tę ofertę, nie trzeba ze sobą zabierać zbyt wielu rzeczy, to jednak należy pamiętać o ulubionych dodatkach (książki, zdjęcia z rodziną) czy przyborach do nauki.

Gdzie znaleźć urządzony pokój studencki w akademiku?

Wspomniany akademik w Krakowie pomimo przystępnych cen oferuje wszystkim studentom bardzo komfortowe warunki, dlatego też obiekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie warto więc czekać na ostatnią chwilę, tylko z wyprzedzeniem zarezerwować dla siebie miejsce. Dzięki temu nie trzeba się będzie martwić, że wszystkie miejsca będą zajęte i zamiast mieszkać w przystępnych warunkach, trzeba będzie poszukać innego, a do tego droższego pokoju.

Przydatne porady dla osób, które planują zamieszkać w akademiku

Niezależnie od tego, jaki rodzaj obiektu preferujesz, na pewno warto poznać zasady, jakie obowiązują w akademiku. Jest to istotne nie tylko ze względu na to, w jakich godzinach można zapraszać gości lub co można mieć w pokoju, ale też ułatwi dokonywanie ewentualnych zmian i modyfikacji w jego wyposażeniu. Należy również uszanować preferencje ewentualnych współlokatorów, aby każdy czuł się dobrze w nowym miejscu.